ДНЗ (ясла-садок) компенсуючого типу "Посмішка Пізнайки"№12 м. Енергодар, Запорізька область

Сервис опросов Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
( kazka.in.ua - Українська казка МамаТато - усе, що ви маєте знати про дітей Детский портал «СОЛНЫШКО» Партнеры
«Методичний портал»

Оформление детских садов

Сторінка вчителя - дефектолога

Хто такий дефектолог?

Деякі батьки навіть не знають, для чого потрібен дефектолог в дитячому садку. А батькам дітей, які мають певні особливості в розвитку, довелося тісно стикнутися з наукою дефектологією і познайомитися з фахівцями цієї області.

Дефектологія - це наука, що поєднує в собі медицину, психологію і педагогіку. Дошкільний вчитель-дефектолог - це педагог, який займається з дітьми, які потребують корекції розумового розвитку, або з дітьми, що мають проблеми із зором, слухом. У широкому розумінні дефектологом є фахівець, який займається вивченням, навчанням, вихованням і соціалізацією дітей, що мають певні особливості в своєму розвитку. У вузькому сенсі дефектолог - це корекційний педагог.

Що робить дефектолог?

Дефектолог підвищує пізнавальну активність дітей і при цьому розвиває основні психічні процеси, такі як мислення, уява, увагу, допитливість, пам'ять, сприйняття.

Діяльність дефектолога спрямована на розвиток комунікативної діяльності дітей і розвитку ігрової здібності, яка є головним видом діяльності для дітей цього віку.

Вибір дисциплін, які викладає дефектолог в дитячому садку, підбираються з урахуванням особливостей кожної дитини персонально.

Однак існують і загальні обов'язкові дисципліни:

- розвиток сенсорики;

- навчання грі і ігрокорекція. Ці заняття потрібні, так як не всі діти вміють грати або їх розвиток ігрової здатності не відповідає віку;

- розвиток мовлення за допомогою ознайомлення з навколишнім світом. В ході цих занять діти вчаться бачити предмети і явища, які оточують їх у житті. При цьому розширюється їх світогляд і словниковий запас, а також формується зв’язне мовлення;

- розвиток елементарних математичних уявлень про кількість, простір та час;

- підготовка до школи.

Звичайно, не всі діти мають потребу в послугах дефектолога. Однак дітям з порушенням зору,інтелекту або із затримкою психічного, психомоторного і сенсорного розвитку, дефектолог в дитячому садку просто необхідний.

Батькам потрібно пам'ятати, що більшу частину часу дитина проводить не в дитячому садку, а в родині. Тому лише заняття дефектолога з дитиною не дадуть такого результату, який можна отримати при тривалій і цілеспрямованій роботі спеціалістів разом з батьками.

Так що, дорогі батьки, знайте, що вчитель-дефектолог може зробити дуже багато для Вашої дитини, але він не зможе замінити йому Вас в повсякденному житті. Подякою за Ваше терпіння, турботу й любов буде щасливе майбутнє та посмішка Вашої дитини!
                                                                                                                                           (Сологуб Я.М.)